„Наистина отровна змия“ прекъсва мача на Доминик Тийм в Австралия
New York Post | 2023-12-30 | 16:56:03

БРИЗБЕЙН, Австралия — Бившият шампион на US Open Доминик Тийм се сблъска с една от най-отровните змии в Австралия по време на квалификационен мач на Brisbane International в събота.

Бившият номер 3 в света загуби срещу 20-годишния австралиец Джеймс Маккейб в мач от първия кръг на квалификациите, когато феновете край корта забелязаха змията.

Охраната бързо пристигна, но съдията трябваше да спре играта, тъй като змията се плъзна по корта за шок на играчите и феновете.

„Наистина обичам животните, особено екзотичните“, каза Тийм. „Но те казаха, че това е наистина отровна змия и е близо до хлапетата, така че ситуацията е наистина опасна.

„Това е нещо, което никога не ми се е случвало и определено никога няма да забравя.“

Змията — идентифицирана като 50-сантиметрова източнокафява змия и едно от най-смъртоносните влечуги в Австралия — скоро беше безопасно премахната, позволявайки на играта да продължи.

Но Тийм все още не беше извън опасност, тъй като трябваше да спаси три мачбола, преди да изравни мача, като спечели тайбрека на втория сет. След това 30-годишният играч спечели решаващия сет за 2-6. 7-6 (4), 6-4 победа.

Австриецът, който в момента е под номер 98 след няколко години с неприятна контузия на китката, ще се изправи срещу италианеца Джулио Цепиери или друг австралиец, Омар Джасика, във финалния квалификационен кръг утре.

Тийм достигна до финала на Australian Open през 2020 г., когато измести шампиона Новак Джокович до пет сета и спечели US Open по-късно същата година.